Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

O szlachetnym zdrowiu i mądrym życiu

O szlachetnym zdrowiu i mądrym życiu - spotkania w Antykwariacie

O szlachetnym zdrowiu i mądrym życiu – rozmowy w antykwariacie Abecadło przygotowane przez naturoterapeutkę i psycholożkę Agnieszkę Kałwak oraz antykwariusza i rolnika Antoniego Stąpora.

Zapraszamy na spotkania promujące bycie przewlekle zdrowym i do głębi świadomym funkcjonowania naszych organizmów w rzeczywistości pełnej rozpraszaczy uwagi oraz sztuczności.

Każde spotkanie to fenomenalna sesja terapeutyczna, która pomoże otworzyć się na aspekt własnego dobrostanu, zapobiec przykrym urazom, przewlekłym chorobom i ich długofalowym skutkom. Spotkania mają na celu promocję zdrowego podejścia do siebie, bliźnich, czujących istot i do świata. Jak mówi Agnieszka Kałwak: jako terapeutka, która żyje wedle głoszonych przez siebie zaleceń, będę dzielić się doświadczeniem, umiejętnościami, wszystko po to, żeby obudzić w ludziach ich własną moc do zmiany jakości własnego życia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Daty spotkań:

godz. 18.00, wstęp wolny

Program spotkań:

 • 26.06.22 – Ciało jako jedyne miejsce, którego możemy być pewni.
  O pracy manualnej, napięciach w ciele i tym, że sami sobie i innym to robimy.
 • 20.07.22 – Organizm jako długodystansowy silnik diesla.
  O eksploatacji i sposobach zapobiegania usterkom.
 • 08.09.22 – Umysł ludzki jako przyjaciel, rozwydrzona małpa, oprawca lub nauczyciel.
  O trudnościach w funkcjonowaniu z samym sobą. I o sposobach hakerskich.
 • 19.09.22 – Oddech życia.
  Oddech życiem oraz oddech jako funkcja powrotu do siebie.
 • 29.09.22 – Zabójcze emocje.
  Dlaczego radość może być niebezpieczna. I dlaczego droga środka jest tak trudna?
 • 07.10.22 – Czy pogodzenie się to droga do wolności?
  Jak wpływa to na nasz organizm? Kiedy walczyć, a kiedy odpuścić?
 • 08.10.22 – Co daje nam odwaga?
  I czy bycie odważnym to skakanie na bungee?
 • 27.10.22 – Co Cię tak wkurza?
  Złość jako mechanizm działania i funkcjonowania. Tylko po co? I co ma do tego wszystkiego zaufanie?

Spotkania odbywają się w Antykwariacie Abecadło, w dawnej aptece, ul. Kościuszki 18, Kraków. Wstęp bezpłatny. Będą również transmisje na profilu antykwariatu Abecadło na Facebooku, a także audiowizualne zapisy publikowane na profilu antykwariatu Abecadło na YouTube i Spotify.

Jestem Agnieszka, jestem naturoterapeutką zafascynowaną możliwościami naszych pojazdów cielesnych. Od wielu lat zbieram własne doświadczenia i wiedzę by rozsiewać ją w otwartych umysłach ku chwale zdrowia, sprawności i korzystania z maksimum naszego potencjału. Staram się zarażać radością wobec życia i wobec samego siebie.

Zależy mi, aby człowiek, z którym pracuję stawał się coraz bardziej świadomy siebie, swojego ciała i tego na ile sam może sobie pomóc. Zawsze pochylam się nad całością organizmu, pamiętając, że jesteśmy jednym wielkim systemem mieszczącym w sobie mniejsze zależne od siebie trybiki. Kiedy zrozumie się zależności, jakie kierują pracą organizmu, łatwiej jest dogadać się z nim i zacząć dawać mu to, czego potrzebuje.

I w ten sposób chcę zachęcić ludzi, by zaczęli siebie słuchać i dbać o organizm, jako najlepszy swój pojazd, który będzie im służył do końca. W świecie pędzącym nie wiadomo dokąd coraz trudniej jest się odnaleźć i być w kontakcie ze sobą. Dlatego też służę moją wiedzą i pomocą, gdzie szukać, by znaleźć trwały ląd i wsparcie płynące z wnętrza siebie.