Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zakupy

1. Złóż zamówienie z poziomu serwisu:
– wyszukaj tytuł za pomocą wyszukiwarki (wyszukiwarka znajduje się pod menu na górze strony),
– kliknij w czerwoną strzałkę na liście towarów (wyświetla szczegóły),
– kliknij kopertę przy przycisku „Zamów” na dole opisu (powoduje otwarcie maila z zapisanymi danymi wybranej książki, uzupełnij swoje dane),

lub wyślij do nas e-mail zawierający:
– dane – wraz z adresem – zamawiającego i odbiorcy,
– numery ID zamawianych przedmiotów podane w katalogu lub ich precyzyjne dane,
– preferowany sposób dostawy/odbioru.

2. Poczekaj na e-mail potwierdzający obecność w ofercie zamówionych pozycji, w którym podany będzie również koszt przesyłki.

3. Zapłać w ciągu 7 dni za zamówiony towar – przez ten czas książki będą dla Ciebie zarezerwowane.
W przypadku rezygnacji prosimy o powiadomienie nas!

4. Zaczekaj na przesyłkę.

Zamówienia przyjmujemy również telefonicznie.

Nie musisz. Wystarczy podać adres e-mail oraz podstawowe dane teleadresowe zamawiającego i adresata, które są nam potrzebne tylko do reazlizacji zamówienia (wysyłki).

Niestety nie dajemy 100% gwarancji, choć braki zdarzają się wyjątkowo. Dlatego musisz poczekać na potwierdzenie z naszej strony. Dzięki temu nasza oferta może być szersza, ponieważ nie musimy dzielić jej na internetową i stacjonarną.

Katalog aktualizowany jest co najmniej raz dziennie w dniach roboczych.

W naszych antykwariatach oprócz książek posiadamy ofertę: map, dokumentów i pocztówek, nieprezentowaną w serwisie. Zapraszamy do odwiedzin! Istnieje oczywiście możliwość sprzedaży wysyłkowej tych rzeczy.

Tak. Przyślij nam listę poszukiwanych tytułów. Poinformujemy Cię, gdy się pojawią.

Staramy się odpowiadać niezwłocznie, choć niekiedy potrzebujemy więcej czasu na skompletowanie zamówienia. Jeżeli nie otrzymałaś/eś odpowiedzi przez kilka dni roboczych prosimy o kontakt inną drogą w celu wyjaśnienia przyczyn.

Potwierdzone zamówienia można odbierać w naszych antykwariatach na terenie Krakowa bez dodatkowych opłat.

Płatności

Preferowaną formą zapłaty za towar zakupiony w systemie sprzedaży wysyłkowej jest przedpłata przelewem. Każdy zakupiony przedmiot możesz odebrać osobiście w naszych sklepach i wówczas za niego zapłacić, nie ponosząc dodatkowych opłat.

Tak, można płacić kartą!

Od potwierdzenia przez sprzedawcę obecności zamówionego tytułu w ofercie masz 7 dni na wniesienie opłaty. Niewykonanie zapłaty w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z zakupu. Liczy się data zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie.

Bibliotekom, szkołom, uczelniom, innym instytucjom budżetowym oferujemy możliwość zapłaty w terminie określonym na fakturze. Warunki ustalamy indywidualnie.

Są one podane w dziale Zamówienia oraz są przesyłane przez nas w potwierdzeniu zamówienia (nr rachunku może się różnić).

Fakturę możemy wystawić do 7 dni od chwili zakupu. Najlepiej poinformować nas przed wysłaniem przedmiotu, gdyż później kupujący będzie zmuszony ponieść dodatkowo koszty jej przesłania i zwrotu paragonu. Bez zwrotu oryginału paragonu wystawienie faktury VAT nie jest możliwe!
Jeżeli kupującym jest podmiot gospodarczy (firma), fakturę wystawiamy obligatoryjnie, o ile podane zostaną wszystkie niezbędne informacje, w tym nr NIP.

Przesyłka

Oferujemy takie możliwości przesyłki: Paczka w Ruchu, paczkomaty InPost, DPD, Poczta Polska.

Standardowo towary wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłki o masie do 2 kg przesyłane są listem poleconym, powyżej 2 kg paczką pocztową. W przypadku zamówień o znacznej wartości konieczne może być ubezpieczenie przesyłki (zostaniesz o tym poinformowany przed zawarciem transakcji).

Orientacyjne ceny przesyłek podane są w dziale: dziale Zamówienia. Ostateczny koszt przesyłki jest zależny od wagi i zostanie podany przez naszego pracownika przy potwierdzeniu zamówienia.

Na ogół ceny przesyłek są zgodne z taryfą operatora.

Możesz skorzystać z dowolnej firmy kurierskiej oferującej usługi na terenie Krakowa i miejscowości dostawy pod warunkiem poniesienia jej kosztów. Poinformuj nas o tym jak najwcześniej, abyśmy mogli obliczyć jej koszt.

Darmową dostawą na adres w Polsce honorujemy klientów zamawiających jednorazowo towary za kwotę przekraczającą 200 zł.
Bez dodatkowych opłat możesz także odebrać zamówienie w naszym Antykwariacie Abecadło w Krakowie przy ul.Kościuszki 18/U3

Wysyłamy towar do wszystkich krajów Unii Europejskiej, do innych po wcześniejszym uzgodnieniu istnienia takiej możliwości. Pamiętaj, że występują ograniczenia w wysyłce za granicę przedmiotów uznawanych za zabytkowe nałożone przez polskie i unijne prawo. Dotyczyć to może rzeczy wydanych przed laty i starszych niż 100 lat. W takim przypadku możemy odmówić wysyłki.
Nie ponosimy odpowiedzialności za opłaty celne i ograniczenia importowe krajów docelowych. Wszelkie ich skutki obciążą adresata.
Możemy odmówić wysłania za granicę przesyłki o dużej wartości, gdy nie będzie możliwości jej ubezpieczenia.

Jest zgodna z taryfą opłat Poczty Polskiej dla danego kraju. Ostateczny koszt przesyłki jest zależny od wagi i zostanie podany przez naszego pracownika przy potwierdzeniu zamówienia.

Przesyłki zawsze starannie pakujemy. Jeżeli przy odbiorze widzisz rozerwania, ślady otwierania, bądź inne znaczące uszkodzenia mechaniczne, koniecznie zgłoś to dostawcy, żądając sporządzenia protokołu lub umieszczenia informacji o tym w dokumentach przewozowych. Tylko wówczas będziemy mogli pozytywnie rozpatrzyć Twoją reklamację na zaginięcie lub uszkodzenie towaru i zwrócić Ci pieniądze.

Skup towaru

Możesz zapytać o możliwość sprzedaży przez dowolny kanał kontaktu z nami lub przynieść je osobiście do jednego z naszych antykwariatów. Preferujemy wstępną ocenę na podstawie przesłanej listy tytułów i lat wydania (ewentualnie podział na wydane przed drugą wojną światową i młodsze).

Jeżeli posiadasz większą liczbę książek (przynajmniej kilkaset sztuk) znajdujących się na terenie Krakowa lub najbliższych okolic możemy je ocenić i w razie zakupu odebrać z miejsca, gdzie są przechowywane. Przy mniejszych księgozbiorach preferujemy wstępną ocenę na podstawie przesłanej nam listy tytułów i lat wydania (ewentualnie podział na wydane przed drugą wojną światową i młodsze).

W przypadku oferowania do sprzedaży dużego i wartościowego księgozbioru nie wykluczamy dalszych dojazdów. Prosimy o kontakt w każdej sytuacji, możemy być przypadkiem w okolicy.

Preferujemy zakupy gotówkowe. Pieniądze za powierzane nam rzeczy dostaniesz od razu! W niektórych przypadkach możemy zgodzić się na przyjęcie towaru do komisu lub zaproponować dla określonych tytułów tylko taką metodę sprzedaży. Wówczas zapłacimy za Twoje książki po ich sprzedaży naszym klientom, potrącając prowizję. Gdy nie sprzedadzą się w określonym w umowie terminie, zwrócimy je Tobie bez dodatkowych opłat. Do zakupu i sprzedaży komisowej kwalifikujemy książki indywidualnie i nie gwarantujemy odkupienie wszystkich tytułów.

Niestety nie. Nie prowadzimy skupu drogą wysyłkową.

Zwrot i reklamacje towaru

Towar wysyłamy w ciągu 3 dni roboczych od przyjęcia zamówienia (zaksięgowania pieniędzy na koncie). Poczta lub inny dostawca ma 14 dni na doręczenie przesyłki i dopiero po tym okresie możemy uznać przesyłkę za niedoręczoną, i przyjąć Twoją reklamację. Możesz złożyć ją za pośrednictwem e-maila skierowanego na nasz adres, w którym podasz swoje dane, adres dostawy i opiszesz okoliczności zdarzenia.

Po rozpatrzeniu reklamacji poinformujemy Cię o jej wyniku zwykle w przeciągu miesiąca. Gdy przesyłka nie dotarła bez Twojej winy, możesz liczyć na zwrot całości przekazanej nam kwoty.
Wbrew pozorom zaginięcia przesyłek zdarzają się wyjątkowo, zwykle kończy się na opóźnieniach.

Przesyłki zawsze starannie pakujemy. Jeżeli przy odbiorze widzisz rozerwania, ślady otwierania, bądź inne znaczące uszkodzenia mechaniczne, koniecznie zgłoś to dostawcy, żądając sporządzenia protokołu lub umieszczenia informacji o tym w dokumentach przewozowych. Tylko wówczas będziemy mogli pozytywnie rozpatrzyć Twoją reklamację na zaginięcie lub uszkodzenie towaru i zwrócić Ci pieniądze.

Staramy się rzetelnie opisywać stan sprzedawanych rzeczy, jeżeli jednak, z jakichś przyczyn, okaże się on istotnie niezgodny z rzeczywistym, np. książka jest niekompletna, niespójna, na pewno pozytywnie rozpatrzymy Twoją reklamację. Opisz w e-mailu dokładnie, jakiego towaru dotyczy, na czym polegają wady, kiedy zostały stwierdzone, podaj swoje dane i załącz kopię paragonu.

Jest to możliwe wyłącznie w przypadku zakupu i odbioru towaru poza terenem naszego sklepu, jeśli towar nie został zakupiony do celów działalności gospodarczej. W ciągu 14 dni od czasu jego otrzymania musisz dostarczyć nam e-mailem lub pocztą tradycyjną rezygnację  wg wzoru.  Towar można zwrócić w ciągu kolejnych 14 dni, odsyłając go na nasz adres wraz z dowodem zakupu (paragonem, faktura VAT nie musi być zwrócona, lecz konieczny będzie odbiór oraz dostarczenie nam podpisanego egzemplarza faktury korygującej pocztą tradycyjną lub osobiście).

Polityka prywatności i kwestie prawne

Nie. Są przetwarzane w czasie i zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia lub postępowania reklamacyjnego, a potem usuwane. Jedynie dane na fakturach, umowach podpisywanych z nami muszą być przechowywane przez okres wskazany przepisami skarbowymi.

Dane teleadresowe są udostępniane operatorowi pocztowemu lub firmie kurierskiej w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia (dostawy towaru) lub postępowania reklamacyjnego.

Tak, jednak wycofanie zgody przed zakończeniem realizacji zamówienia jest równoznaczne z rezygnacją z niego.

Cookies są to niewielkie pliki zapisywane w Państwa przeglądarce, m. in. przez nasz serwis, w czasie korzystania z naszej strony. Są one powszechnie wykorzystywane i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich części naszego serwisu, głównie systemu zamówień. Zapisujemy w nich czasowo wyłącznie informacje techniczne i nie wykorzystujemy do śledzenia zachowań w sieci. Parametry naszych cookies sugerują przeglądarce usunięcie ich po jej wyłączeniu (sposób obsługi zależy od ustwień przeglądarki). Nie stanowią zatem znaczącego zagrożenia dla prywatności użytkownika.
Istnieje możliwość wyłączenia obsługi cookies we własnej przeglądarce. Informacje na ten temat powinny być dostępne w dokumentacji producenta. Wyłączenie ich obsługi uniemożliwi jednak korzystanie z pełnej funkcjonalności naszej strony, w tym składania zamówień. Mogą wystąpić również inne drobne utrudnienia.
Banner informacyjny na ten temat widoczny na stronach jest spełnieniem wymogu prawnego i musi pojawiać się w Państwa przeglądarce.

Problemy techniczne

Serwis jest poprawnie wyświetlany we wszystkich współczesnych przeglądarkach zgodnych ze standardem W3C (Interet Explorer od wersji 8, Firefox, Opera, Google Chrome i in.). Wymaga też włączonych: obsługi skryptów JavaScript i akceptacji „ciasteczek” (cookies).

Jeżeli Twoja przeglądarka jest zgodna z wymaganiami opisanymi wyżej, może być to spowodowane chwilowym przeciążeniem sieci. Jeśli korzystałaś/eś ze starego linku znalezionego w wyszukiwarce, strona może już nie istnieć. Prosimy o odnalezienie właściwego działu w witrynie.
Powtarzające się błędy prosimy zgłaszać.