Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CIAŁO – wystawa fotografii i fotoobiektów z archiwum Adriana Spuły

Antykwariat Abecadło wystawa CIAŁO

CIAŁO to wystawa fotografii i fotoobiektów z archiwum Adriana Spuły, która możecie  Państwo zobaczyć do 24 marca.

Zawsze chciałem taką wystawę zrobić. Wystawę z odpadków, eksperymentów które nigdzie mnie nie zaprowadziły, pomysłów porzuconych w środku drogi. Można powiedzieć, że tak naprawdę to nie ma tu „twórcy”. Są próbki z ciemni, postrzępione i pożółkłe od pozostałej w nich chemii, fotografia otworkowa, zabawy z takimi zjawiskami z arsenału fotograficznej alchemii jak „ciemnienie bezpośrednie” czy „obraz utajony”. Do tego kilka fotografii „cudzych”, ocalonych, odnalezionych na strychu kamienicy czy w opuszczonej huculskiej chacie. To fizyczne przedmioty, które się wraz z nami starzeją; pogięte i pomarszczone wychodzą ze swej dwuwymiarowości. Przypominają, że fotografia ma ciało. (Adrian Spuła)

Abecadło Antykwariat w Krakowie
Prowadzimy skup i sprzedaż książek

Antykwariat Abecadło to nie tylko miejsce kupna i sprzedaży używanych, dawnych, zabytkowych książek i różnych publikacji oraz minikawiarnia, ale także miejsce spotkań literackich, kulturalnych i społecznych, do których tworzenia zapraszamy wszystkich Państwa!

Dołącz do nas
Kontakt

Antykwariat Abecadło Antoni Stąpor
ul. Tadeusza Kościuszki 18/U3
30-105 Kraków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

MKiDN Logo

Antykwariat Abecadło jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł z przeznaczeniem na koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.

Antykwariat Abecadło w Krakowie Skup i sprzedaż ksiażek © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.