Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostry Dyżur Literacki

Antykwariat Abecadło i Ostry Dyżur Literacki

Ostry Dyżur Literacki to akcja promująca czytelnictwo w happeningowej formie, utrzymującej balans pomiędzy dobrą zabawą a autorytetem eksperta. Głównie skierowana jest do dzieci do 12 roku życia i rodziców.

W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki. Książki które są dobierane indywidualnie do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych dziecka, z uwzględnieniem wartościowych nowości.

Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które lubią czytanie.

Czy zdarza się, że przy lekturach szkolnych wszystko Cię swędzi, oczy same Ci się zamykają i podejrzewasz, że masz uczulenie na nudne historie? Jeśli tak, przyjdź i odbierz receptę literacką na fantastyczne książki lub audiobooki!

Posłuchajcie naszej zeszłorocznej rozmowy z Panem Antonim Stąporem, odwiedźcie Antykwariat Abecadło i pozwólcie aby czas się zatrzymał:

  Jak sprawić, aby czas się na chwilę zatrzymał...

Wydarzenie na Facebook’u