Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W sprawie skupu książek i innych publikacji,
można się z nami kontaktować bezpośrednio w naszym

Antykwariacie Abecadło
 w dawnej aptece
przy ul. Kościuszki 18 w Krakowie,

a także telefonicznie: 
tel: 606 89 12 31.

Pocztą e-mail można przesłać listę lub zdjęcia grzbietów książek
i innych publikacji: kosciuszki@abecadlo.org

Prowadzimy skup książek oraz innych towarów znajdujących się w naszej ofercie, na zasadzie zakupu gotówkowego oraz sprzedaż komisową i aukcyjną (sprzedaż w imieniu klienta za prowizją).

W zależności od ustaleń i potrzeb, możemy dokonywać zakupów gotówkowych lub przyjmować książki do sprzedaży komisowej i aukcyjnej. O zakupie, odrzuceniu, bądź przyjęciu książek i innych publikacji w komis lub na aukcję, decydujemy po rozmowie z każdym sprzedającym, uwzględniając między innymi: rodzaj i stan książki i publikacji, jej atrakcyjność handlową oraz preferencje czytelników i właścicieli.

Książki, różne publikacje, a także rękopisy, fotografie, grafiki, dokumenty pozostające w komisie stanowią nadal własność Klienta i mogą być przez niego wycofane ze sprzedaży na zasadach określonych w umowie.

Wszystkich Państwa pragnących sprzedać książki, publikacje, rękopisy, fotografie, grafiki i dokumenty, zapraszamy do wizyty w antykwariacie lub przesłania nam na email: kosciuszki@abecadlo.org listy lub zdjęć pozycji przeznaczonych do sprzedaży (przynajmniej tytuł i okres wydania – podział na przed – i powojenne), celem dokonania wstępnej oceny i selekcji, ponieważ niektóre książki i wydawnictwa nie cieszą się zainteresowaniem.

W przypadku większych księgozbiorów (od kilkuset sztuk) możliwy jest odbiór bezpośrednio z domu klienta na terenie Krakowa i najbliższej okolicy lub miejsca, gdzie się znajdują.
Prosimy o kontakt telefoniczny: tel: 606 89 12 31.

Dalsze dojazdy realizujemy wyłącznie w przypadku bardzo dużych i wartościowych księgozbiorów.

Ogólny zakres tematyki książek, różnych publikacji, rękopisów, fotografii, grafik, dokumentów, które możemy kupić lub przyjąć do sprzedaży komisowej i aukcyjnej:

Humanistyka i nauki ścisłe, nauki techniczne i przyrodnicze, literatura piękna polska i świata, bajki, komiksy, fantastyka, płyty winylowe, czasopisma, poezja, historia, filozofia, psychologia i nauki społeczne, duchowość, medytacja, buddyzm, chrześcijaństwo, religie, sztuka, nauki ścisłe i przyrodnicze, matematyka, fizyka, biologia, medycyna, języki świata, turystyka, książki o Krakowie, Zwierzyńcu, Racławicach, Kolbuszowej, sport, literatura górska, Tatry, Tadeusz Kościuszko i myśl na rzecz praw człowieka i wszystkich czujących istot, filatelistyka, numizmatyka, kolekcjonerstwo, wojskowość, literatura na temat broni, książki w różnych językach (wydane przed i po 1945 roku), mapy, dokumenty, fotografie, plakaty, karty pocztowe (wydane przed i po 1945 roku).

Nie skupujemy podręczników szkolnych za wyjątkiem wybranych podręczników akademickich.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WSPÓŁPRACY!

Antykwariat Abecadło książki skup i sprzedaż
Antykwariat Abecadło książki skup i sprzedaż
Abecadło Antykwariat w Krakowie
Prowadzimy skup i sprzedaż książek

Antykwariat Abecadło to nie tylko miejsce kupna i sprzedaży używanych, dawnych, zabytkowych książek i różnych publikacji oraz minikawiarnia, ale także miejsce spotkań literackich, kulturalnych i społecznych, do których tworzenia zapraszamy wszystkich Państwa!

Dołącz do nas
Kontakt

Antykwariat Abecadło Antoni Stąpor
ul. Tadeusza Kościuszki 18/U3
30-105 Kraków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

MKiDN Logo

Antykwariat Abecadło jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł z przeznaczeniem na koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.

Antykwariat Abecadło w Krakowie Skup i sprzedaż ksiażek © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.