Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Książka recepta na życie

Książka recepta na życie

„Książka – recepta na życie” to hasło nowego przedsięwzięcia antykwariatu Abecadło z okazji świętowania w 2022 roku 15. lat działalności.

Dzięki współpracy i wsparciu wielu osób i instytucji, działając razem w duchu szacunku dla każdego, razem tworzymy, jak w piosence zespołu VooVoo – „Wielką Flotę Zjednoczonych Sił”.

Nasze działania skupione są na dbaniu o pomyślność ludzkiej wspólnoty, ochronie środowiska kulturowego i przyrodniczego.

Zapraszamy na spotkania z wybitnymi osobami.

Każde spotkanie będzie transmitowane. Powstaną także filmy i podcasty. Cykl spotkań pod nazwą „Książka – recepta na życie” to projekt z pogranicza opowieści o książce, ale także o życiu z ważnym aspektem emocjonalnym i psychologicznym.

Projekt opiera się na rozmowach z zaproszonymi osobami o wybranych przez nich książkach lub książce.

Naszymi gośćmi będą: Paweł Chojnacki, Andrzej Franaszek, Milena Gumienny, Magdalena Heydel, Krzysztof Jakubowski, Jakub Jastrzębski, Anna Karczewska, Agnieszka Kałwak, Michal Klimczyk – Szyszkodar, Krzysztof Kwarciak, Jadwiga Malina, Anna Marchewka, Maciej Melecki, Grzegorz Nieć, Michał Piętniewicz, Izabela Ronkiewicz-Brągiel, Barbara Sadurska, Antoni Stąpor, Maciej Urbanowski, Marcin Wilk, Łukasz Wojtusik, Jerzy Woźniakiewicz.

Poznawanie innych światów fabularnych to okazja do tego, by przenieść uwagę na inne niż nasze osobiste problemy, troski i trudności. Niektórzy przekonują, że pasja czytania może stać się w ten sposób drogą do wzmocnienia zdrowia psychologicznego, emocjonalnego i fizycznego.

W cyklu spotkań „Książka – recepta na życie” spróbujemy tę niepozorną czynność, jaką jest czas spędzony z książką, potraktować jako punkt wyjścia do rozmowy o sprawach najważniejszych, nie tylko związanych z literaturą. Zaprosiliśmy do tego przedsięwzięcia te osoby, które czytanie traktują poważnie i które z czytania uczyniły swoją profesję. Wsłuchując się w głosy ekspertek i odwołując się do różnych doświadczeń lekturowych, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób książka i literatura może pomóc nam zrozumieć siebie i świat.

Do rozmowy nieprzypadkowo wykorzystamy przestrzenie zabytkowej apteki, w której od 5. lat, swoją siedzibę ma Antykwariat Abecadło. Otoczeni książkami, wierzymy, że uda się przypomnieć stare receptury i mamy nadzieję na nowe recepty.

Wszystkie spotkania będą transmitowane na profilu antykwariatu Abecadło na Facebooku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wydarzenia realizowane są w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. „Krakowskie księgarnie na medal”. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Zapraszamy serdecznie. 🙂

Abecadło Antykwariat w Krakowie
Prowadzimy skup i sprzedaż książek

Antykwariat Abecadło to nie tylko miejsce kupna i sprzedaży używanych, dawnych, zabytkowych książek i różnych publikacji oraz minikawiarnia, ale także miejsce spotkań literackich, kulturalnych i społecznych, do których tworzenia zapraszamy wszystkich Państwa!

Dołącz do nas
Kontakt

Antykwariat Abecadło Antoni Stąpor
ul. Tadeusza Kościuszki 18/U3
30-105 Kraków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

MKiDN Logo

Antykwariat Abecadło jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł z przeznaczeniem na koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.

Antykwariat Abecadło w Krakowie Skup i sprzedaż ksiażek © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.