Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło | Wrzesień Październik

Antykwariat Abecadło życie kulturalne wrzesień październik

Zapraszamy na cykl spotkań organizowanych w ramach projektu „Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło”, który zostanie zrealizowany od września do października 2020 roku. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2020”.

W programie przewidzianych jest 8 spotkań warsztatowych z zakresu tworzenia różnych gatunków literackich i ilustracji, przeprowadzonych przez profesjonalistów w swoich dziedzinach.

Link to wydarzenia na Facebook’u.

Spotkania poprzez teoretyczno-praktyczne poznanie warsztatu pisarza, dziennikarza, ilustratora mają na celu pomóc uczestnikom rozwinąć ich umiejętności literacko-plastyczne, a także poszerzyć wiedzę z zakresu prawa autorskiego. Oferta warsztatów jest skierowana dla seniorów, dorosłych, ludzi młodych i dzieci, bez wykluczania nikogo, jest dla wszystkich chętnych i zainteresowanych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Dla wszystkich chętnych jest możliwość złożenia datków, które popłyną na bieżące koszty naszej działalności. Warsztaty i wykłady odbędą się stacjonarnie w Antykwariacie Abecadło, ul. Kościuszki 18, w Krakowie i będą transmitowane na żywo na kanale Facebook Antykwariatu Abecadło. Poniżej prezentujemy program planowanych spotkań.

Program
1) 10.09.2020, godz. 18:30, Tomasz Jastrun, zajęcia teoretyczno-praktyczne, pisanie felietonu.

2) 17.09.2020, godz. 18:30, Olgerd Dziechciarz, zajęcia teoretyczno-praktyczne, redakcja pisma literackiego.

3) 22.09.2020, godz. 18:30, Michał Zabłocki, zajęcia teoretyczno-praktyczne, pisanie tekstów piosenek.

4) 09.10.2020, godz. 18:30, Mariusz Kusion, wykład z prawa autorskiego dla osób piszących i tworzących.

5) 16.10.2020, godz. 18:00, Jadwiga Malina, zajęcia teoretyczno-praktyczne z tworzenia poezji.

6) 17.10.2020, godz. 11:00, Anna Kaszuba-Dębska, warsztaty ilustratorskie dla dzieci.

7) 23.10.2020, godz. 18:30, Jakub Jastrzębski, wykład dotyczący architektury Krakowa z przełomu XIX i XX wieku, w oparciu o publikacje książkowe.

8) 27.10.2020, godz. 18:00, Michał Rusinek, prowadzenie Marcin Wilk, spotkanie z autorem książek dedykowanych dzieciom.

Antykwariat Abecadło angażuje się w życie kulturalne Krakowa realizując m.in. projekt pt. Krakowskie księgarnie na medal i Dyskusyjne Kluby Czytelnicze. Projekty te polegają na aktywizacji społecznej, kulturalnej i literackiej mieszkańców Krakowa i gości z różnych stron Polski i świata. Do tej pory projekty te skupiły bardzo dużo uczestników z różnych środowisk społecznych i grup wiekowych.

Patrycja Longawa jest autorką plakatu „Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło”
https://www.patrycja-longawa.com/portfolio/plakat/

Partnerami honorowymi i promocyjnymi cyklu wydarzeń „Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło” są: Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe i jego dział literacki, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Fundacja Miasto Literatury i jej projekt Krakowskie księgarnie na medal, Fundacja Poemat, która organizuje Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, Fundacja Burza Mózgów, Książki Kupuję Kameralnie.
Współpracę potwierdziły również Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Biblioteka Kraków, która skupia kilkadziesiąt bibliotek we wszystkich dzielnicach Krakowa.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i współpracę.