Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Interakcja – muzyczne urodziny! Spotkanie z pieśnią intuicyjną

Antykwariat Abecadło Interakcja

 Pierwsze w 2020 roku, a drugie w Krakowie spotkanie z pieśnią intuicyjną w wykonaniu Mai Baczyńskiej. Tym razem w planach koncert pieśni świata z elementami improwizacji i interakcji – także z publicznością – oraz opowieści-niezwyczajnej-treści, przy wsparciu cudownych białych głosów Katarzyny Wilgos (Warszawa) i Jagi Szeptalin (Kraków). A wszystko z okazji urodzin Mai Baczyńskiej (Presto. Muzyka Film Sztuka, Presto filmowe) oraz Antykwariatu Abecadło! 🙂

Link do wydarzenia na Facebook’u.

„W pieśniach tradycyjnych drzemie przemijający świat i wszyscy, którzy go kiedykolwiek na dłużej lub krócej zamieszkali. Może w nich odnaleźć się także każdy, kto – wiedziony przez twórcze emocje, naturalny instynkt oraz zdolność do czystej miłości – daje się prowadzić. A potem zaczyna śpiewać swoją własną pieśń, ot tak.”

(mm.)

Maja Baczyńska: głos, shruti box, misy dźwiękowe, perkusjonalia, looper
Katarzyna Wilgos: głos
wraz z:
Jaga (Agnieszka) Szeptalin: głos

Antykwariat Abecadło
ul. Kościuszki 18, Kraków
4 stycznia 2020 r. (sobota)
godz. 19:00

wstęp: ile kto może 🙂

Maya Baczynska (dr Maja Baczyńska, Warszawa) – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz publicystycznych, poetyckich i prozatorskich. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Filmu i Telewizji, Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego i Wajda School w Warszawie. Od 2019 roku związana z kadrą studiów podyplomowych Muzyka w mediach Collegium Civitas w Warszawie. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie Presto. Muzyka Film Sztuka, redaktor naczelna Presto filmowego. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, laureatka nagród filmowych, teatralnych i poetyckich. Regularnie koncertuje w różnych składach, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji (m.in. z Warsaw Gamelan Group, Signal to Noise Ratio, Przemkiem Daniłowiczem, Konradem Zientarą, Ruffem Libnerem, Krzysztofem Jerzakiem, Andrzejem Rejmanem, Bogdanem Halickim, Katarzyną Wilgos, Weroniką Regosz oraz Dagny Baczyńską-Kissas – w ramach „Koncertów pod gwiazdami” w Planetarium Centrum Nauki Kopernik i in.). Chętnie łączy brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizuje do spektakli teatralnych i tanecznych. Współprowadzi bloga „My Messages” z Pawłem Stroińskim . Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.

https://www.facebook.com/Maya-Baczynska-392125304728982/?modal=admin_todo_tour

Katarzyna Wilgos (Warszawa) – wokalistka, swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. w Grodzisku Mazowieckim w klasie skrzypiec. Jest absolwentką wydziału Wokalno-Estradowego Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w koncertach w wielu miastach Polski, oraz w nagraniach studyjnych wykonując muzykę różnych gatunków. W latach 2011 i 2019 występowała z Michałem Hohmanem w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W latach 2017–2018 zaangażowana była w spektakl wokalno-instrumentalny oparty na poezji Bolesława Leśmiana wystawiany w tetrze Scena przy Krakowskim Przedmieściu.

Jaga Szeptalin (Kraków) – tradycyjne pieśni słowiańskie śpiewa od 2011 roku, obecnie w grupach Swada i Strojone, wcześniej także w Piwnicy Śpiewu Tradycyjnego. Studentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (muzykoterapia). Autorka kołysanek, bajek („Bajkowe Kołysanki” – płyta i książka z tekstami) i zabaw dla najmłodszych (autorskie scenariusze zajęć), a także pieśni wykorzystanych w spektaklach „PreLudium Słowiańskie” (pieśń „Modły (Cichcnie gwar w osadzie)” i „QUBE” (pieśń „Wzejdź jasne słońce”). Od 2014 roku prowadzi warsztaty pisania przyśpiewek, a od 2016 warsztaty pieśni i głosu, gdzie propaguje zdrowe oddychanie i poszukiwanie własnego brzmienia. Brała udział w licznych spektaklach i wydarzeniach teatralnych.

https://www.facebook.com/Jaga.Rymuje/?ref=bookmarks

Antykwariat ABECADŁO, 4 stycznia 2020 r. (sobota), godz. 19.00.
Czas trwania: 1,5 h.

Prosimy o pomoc w udostępnieniu informacji o spotkaniu oraz o działalności Antykwariatu Abecadło.
Serdecznie dziękujemy i do miłego zobaczenia.