Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cykl spotkań w ramach projektu „Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło”

Antykwariat Abecadło życie kulturalne wrzesień październik

Zapraszamy na cykl spotkań organizowanych w ramach projektu „Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło”, który zostanie zrealizowany od września do października 2020 roku.
Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2020”.
W programie przewidzianych jest 8 spotkań warsztatowych z zakresu tworzenia różnych gatunków literackich i ilustracji, przeprowadzonych przez profesjonalistów w swoich dziedzinach.
Spotkania poprzez teoretyczno-praktyczne poznanie warsztatu pisarza, dziennikarza, ilustratora mają na celu pomóc uczestnikom rozwinąć ich umiejętności literacko-plastyczne, a także poszerzyć wiedzę z zakresu prawa autorskiego. Oferta warsztatów jest skierowana dla seniorów, dorosłych, ludzi młodych i dzieci, bez wykluczania nikogo, jest dla wszystkich chętnych i zainteresowanych.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, odbędą się stacjonarnie w Antykwariacie Abecadło (ul. Kościuszki 18 w Krakowie) i będą transmitowane na żywo na kanale Facebook Antykwariatu Abecadło
https://www.facebook.com/AbecadloKrakow/
Poniżej prezentujemy program planowanych spotkań.

Program
1) 10.09, godz. 18:30, Tomasz Jastrun, zajęcia teoretyczno-praktyczne, pisanie felietonu.
2) 17.09, godz. 18:30, Olgerd Dziechciarz, zajęcia teoretyczno-praktyczne, redakcja pisma literackiego.
3) 22.09, godz. 18:30, Michał Zabłocki, zajęcia teoretyczno-praktyczne, pisanie tekstów piosenek.
4) 9.10, godz. 18:30, Mariusz Kusion, wykład z prawa autorskiego dla osób piszących i tworzących.
5) 16.10, godz. 18:00, Jadwiga Malina, zajęcia teoretyczno-praktyczne z tworzenia poezji.
6) 17.10, godz. 11:00, Anna Kaszuba Dębska, warsztaty ilustratorskie dla dzieci.
7) 23.10, godz. 18:30, Jakub Jastrzębski, wykład dotyczący architektury Krakowa z przełomu XIX i XX wieku, w oparciu o publikacje książkowe.
8) 27.10, godz. 18:00, Michał Rusinek, prowadzenie Marcin Wilk, spotkanie z autorem książek dedykowanych dzieciom.

Antykwariat Abecadło angażuje się w życie kulturalne Krakowa realizując m.in. projekt pt. Krakowskie księgarnie na medal i Dyskusyjne Kluby Czytelnicze. Projekty te polegają na aktywizacji społecznej, kulturalnej i literackiej mieszkańców Krakowa i gości z różnych stron Polski i świata. Do tej pory projekty te skupiły bardzo dużo uczestników z różnych środowisk społecznych i grup wiekowych.
Antykwariat Abecadło zajmuje się ratowaniem przed zniszczeniem i upowszechnianiem polskich książek wydanych głównie w burzliwym i tragicznym dla Polski i Europy XX wieku.
Dostępne są w nim książki wydane również w XIX w. i starsze. Oprócz książek w języku polskim, są w ofercie także i te w innych językach europejskich i azjatyckich. Oprócz
popularyzacji i sprzedaży tanich oraz zabytkowych i unikatowych książek, Antykwariat Abecadło posiada w ofercie podręczniki akademickie, bajki, komiksy, pocztówki, fotografie, mapy,
czasopisma, płyty winylowe, listy, fotografie, plakaty, ulotki, kasety magnetofonowe, płyty CD, odznaki, dokumenty życia społecznego, które także chętnie przyjmiemy do sprzedaży.

Patrycja Longawa jest autorką plakatu „Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło”
https://www.patrycja-longawa.com/portfolio/plakat/

Partnerami cyklu wydarzeń „Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło” są: Krakowskie Biuro Festiwalowe i jego dział literacki, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Fundacja Miasto Literatury i jej projekt Krakowskie księgarnie na medal, Fundacja Poemat, która organizuje Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, Fundacja Burza Mózgów, Książki Kupuję Kameralnie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i współpracę.