Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Warsztaty introligatorskie w Antykwariacie Abecadło

Warsztaty introligatorskie w Antykwariacie Abecadło

Warsztaty introligatorskie w Antykwariacie Abecadło odbędą się:

Podczas pierwszej części uczestnicy poznają krótką historię książki i jej budowy oraz podstawowe informacje na temat materiałów i narzędzi używanych przez introligatorów.

W części praktycznej uczestnicy nauczą się szyć proste jednoskładkowe zeszyty lub kilkuskładkowe notesy (szycie francuskie).

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Prowadzący
Łukasz Suszek – antykwariusz, animator kultury, introligator, wydawca, z wykształcenia filozof. Księgarz od 2010 roku. Od 2012 roku wspólnie z żoną prowadzi antykwariat księgarski. Założyciel i współwłaściciel Antykwariatu aukcyjnego Suszek Books w ramach którego od 2019 roku funkcjonuje również artystyczna pracownia introligatorska. Prywatnie wielki miłośnik książek, Krakowa, psów i podróży.
 
Spotkanie jest częścią cyklu „Spotkania KMLU kameralnie” w ramach programu „Księgarnie Odporne 2023” realizowanego przez KBF – instytucję kultury Miasta Krakowa i operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
 

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie do organizowania lub współorganizowania warsztatów, spotkań, wykładów, wystaw i koncertów w historycznych, artystycznych i klimatycznych wnętrzach antykwariatu Abecadło.