Niedziela, 13 czerwca 2021

Wyszukaj w katalogu książek

rozwiń zaawansowane wyszukiwanie

10 20 50 100  pozycji

Niedziela, 13 czerwca 2021

Wyszukaj w katalogu książek

— zwiń zaawansowane wyszukiwanie

10 20 50 100  pozycji

Wizytówka

?Tel. 668 013 400

?Kraków, ul. Kościuszki 18/U3

?

?pn-pt: 10-18, sb: 11-17

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

O Nas

Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło

Dziękujemy wszystkim za wsparcie organizacyjne, promocyjne i obecność na spotkaniach w ramach cyklu "Życie kulturalne w antykwariacie Abecadło".

Panu profesorowi Adamowi Walanusowi dziękujemy za reportaż fotograficzny ze spotkania z Tomaszem Jastrunem. https://www.adamwalanus.pl/2020/jastrun/index.html

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2020".

Blog Podróże po kulturze Zofii Jurczak umieścił artykuł o antykwariacie Abecadło. Dziękujemy i zapraszamy do przeczytania: Antykwariat Abecadło w Krakowie - Księgarnia w zabytkowej aptece.

Na blogu REZERWATY KSIĄŻEK ukazał się artykuł Anny Karczewskiej o antykwariacie Abecadło. Dziękujemy i zapraszamy do przeczytania: Antykwariat Abecadło. Lekarstwa dla duszy.

Czy książka to artykuł pierwszej potrzeby?

Z właścicielem Antykwariatu Abecadło, Antonim Stąporem, o tym, co czytelnicy obecnie najchętniej kupują oraz o akcji "Książka na Telefon" rozmawiał Dominik Klima.

Antykwariat Abecadło

Kiedyś, od 1899 roku była tu apteka. Tu przychodzili krakowianie realizować recepty. Dzisiaj to miejsce może uleczyć duszę. Antykwariat Abecadło daje książkom drugie życie, a ludziom... spokój i odskocznię od zinformatyzowanego świata, bez recepty. Nadal istnieją takie miejsca, w których książki używane są czytane i docenione. W antykwariacie Abecadło gromadzą się miłośnicy starych książek, żyją wśród nich, handlują nimi, dają im drugie życie.

Poczytaj, pomyśl, podyskutuj!

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze to nieformalne grupy czytelnicze spotykające się w krakowskich księgarniach. Projekt według pomysłu Michała Zabłockiego prowadzi Fundacja Poemat. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Księgarnie na Medal: Abecadło

W pomieszczeniach po zabytkowej Aptece Pod Aniołem Stróżem rozpoczął działalność antykwariat Abecadło. W lokalu zachowały się elementy zabytkowego wystroju i wyposażenia po aptece, działającej w tym miejscu nieprzerwanie od ok. 1890 roku. Teraz zamiast aspiryny można kupić tu nowe oraz używane książki m.in. z zakresu: humanistyki, nauk ścisłych i przyrodniczych, literaturę piękną, poezję, albumy, regionalia, cracoviana, literaturę górską i podróżniczą, komiksy, a także czasopisma, mapy, pocztówki, listy, dokumenty, zdjęcia, plakaty, ulotki, winyle, kasety magnetofonowe, płyty CD i wiele innych wspaniałości. Bierze udział w projekcie od 2018.

© Abecadło Antykwariat w Krakowie

f

load