Poniedziałek, 3 października 2022

Wyszukaj w katalogu książek

rozwiń zaawansowane wyszukiwanie

10 20 50 100  pozycji

Poniedziałek, 3 października 2022

Wyszukaj w katalogu książek

— zwiń zaawansowane wyszukiwanie

10 20 50 100  pozycji

Wizytówka

?Tel. 668 013 400

?Kraków, ul. Kościuszki 18/U3

?

?pn-pt: 10-18, sb: 11-17

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego


Antykwariat Abecadło jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki "Certyfikat dla małych księgarni" i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł z przeznaczeniem na koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.
Antykwariat Abecadło w Krakowie

Antykwariat Abecadło w Krakowie

Antykwariat Abecadło znajduje się w miejscu dawnej apteki Pod Aniołem Stróżem, przy ul. Kościuszki 18, w pobliżu Skweru Lajkonika Zwierzynieckiego, przystanku Jubilat, Wawelu i Bulwaru Rodła nad rzeką Wisłą w Krakowie.

Jego unikatowe wnętrze tworzy zabytkowe umeblowanie apteczne z 1899 roku, które udało nam się uratować i przywrócić dla wszystkich. Dziś leki oraz inne preparaty apteczne zastąpiła wielotysięczna oferta różnorodnych książek, bajek, komiksów, czasopism, grafik, plakatów, pocztówek, fotografii, map, druków i dokumentów, a nawet płyt winylowych, CD i kaset video.

Zapraszamy po mądre i interesujące książki z różnych epok, ale także po lekkie i przyjemne lektury.
Oferujemy Państwu również pyszną kawę i herbatę, którą można delektować się w zabytkowym wnętrzu, a także w ogrodzie - w cieniu pięknego pomnika przyrody, niezwykłego i dostojnego klona.
A przy zakupach powyżej 100 złotych - kawa lub herbata gratis!

Antykwariat Abecadło to nie tylko miejsce kupna i sprzedaży używanych książek, ale także mini-kawiarnia i miejsce wystaw, koncertów, spotkań literackich, kulturalnych i społecznych, do których tworzenia zapraszamy wszystkich Państwa!Antykwariat Abecadło skup i sprzedaż książek Antykwariat Abecadło w Krakowie
Antykwariat Abecadło
ul. Tadeusza Kościuszki 18/U3
30-105 Kraków

SKUP KOMIS SPRZEDAŻ:
ksiażek, map, zdjęć,
płyt winylowych, pocztówek

CENTRUM KULTURALNE


Czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty w godz. 11-17
 

 

Zaproszamy do tworzenia społeczności Antykwariatu Abecadło.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia z nami spotkań i budowania wzajemnych relacji i kontaktów, w różnej formie np. wieczorów autorskich połączonych z promocjami książek, spotkań z ludźmi, wystaw, pokazów slajdów oraz innych wydarzeń bibliofilskich, społecznych i kulturalnych odbywających się w Antykwariacie Abecadło.

Więcej informacji na temat minionych, bieżących i nadchodzących wydarzeń uzyskacie Państwo w naszym antykwariacie oraz na naszym profilu na FACEBOOK.

 

O szlachetnym zdrowiu i mądrym życiu - cykl spotkań w Antykwariacie

Zapraszamy na spotkania promujące bycie przewlekle zdrowym i do głębi świadomym funkcjonowania naszych organizmów w rzeczywistości pełnej rozpraszaczy uwagi oraz sztuczności.

Rozmowy w antykwariacie Abecadło przygotowane przez naturoterapeutkę i psycholożkę Agnieszkę Kałwak oraz antykwariusza i rolnika Antoniego Stąpora.

poznaj więcej szczegółów >>

Książka recepta na życie - sptkania w Abecadle

"Książka - recepta na życie" to hasło nowego przedsięwzięcia antykwariatu Abecadło z okazji świętowania w 2022 roku 15. lat działalności. Dzięki współpracy i wsparciu wielu osób i instytucji, działając razem w duchu szacunku dla każdego, razem tworzymy, jak w piosence zespołu VooVoo - "Wielką Flotę Zjednoczonych Sił". Nasze działania skupione są na dbaniu o pomyślność ludzkiej wspólnoty, ochronie środowiska kulturowego i przyrodniczego.

Zapraszamy na spotkania z wybitnymi osobami. Każde spotkanie będzie transmitowane. Powstaną także filmy i podcasty. Cykl spotkań pod nazwą "Książka - recepta na życie" to projekt z pogranicza opowieści o książce, ale także o życiu z ważnym aspektem emocjonalnym i psychologicznym. Projekt opiera się na rozmowach z zaproszonymi osobami o wybranych przez nich książkach lub książce.

Naszymi gośćmi będą: Paweł Chojnacki, Andrzej Franaszek, Milena Gumienny, Magdalena Heydel, Krzysztof Jakubowski, Jakub Jastrzębski, Anna Karczewska, Agnieszka Kałwak, Michal Klimczyk - Szyszkodar, Krzysztof Kwarciak, Jadwiga Malina, Anna Marchewka, Maciej Melecki, Grzegorz Nieć, Michał Piętniewicz, Izabela Ronkiewicz-Brągiel, Barbara Sadurska, Antoni Stąpor, Maciej Urbanowski, Marcin Wilk, Łukasz Wojtusik, Jerzy Woźniakiewicz.

Poznawanie innych światów fabularnych to okazja do tego, by przenieść uwagę na inne niż nasze osobiste problemy, troski i trudności. Niektórzy przekonują, że pasja czytania może stać się w ten sposób drogą do wzmocnienia zdrowia psychologicznego, emocjonalnego i fizycznego.

W cyklu spotkań "Książka - recepta na życie" spróbujemy tę niepozorną czynność, jaką jest czas spędzony z książką, potraktować jako punkt wyjścia do rozmowy o sprawach najważniejszych, nie tylko związanych z literaturą. Zaprosiliśmy do tego przedsięwzięcia te osoby, które czytanie traktują poważnie i które z czytania uczyniły swoją profesję. Wsłuchując się w głosy ekspertek i odwołując się do różnych doświadczeń lekturowych, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób książka i literatura może pomóc nam zrozumieć siebie i świat.

Do rozmowy nieprzypadkowo wykorzystamy przestrzenie zabytkowej apteki, w której od 5. lat, swoją siedzibę ma Antykwariat Abecadło. Otoczeni książkami, wierzymy, że uda się przypomnieć stare receptury i mamy nadzieję na nowe recepty. Wszystkie spotkania będą transmitowane na profilu antykwariatu Abecadło na Facebooku. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wydarzenia realizowane są w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. "Krakowskie księgarnie na medal". Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Zapraszamy serdecznie.

© Abecadło Antykwariat w Krakowie

f

load